Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահի հետ
Հոկտեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպել է Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահ Մարզուք Ալի ալ-Ղանիմի հետ:
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ արաբական աշխարհի հետ բազմաբնույթ հարաբերությունների զարգացումը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնային ուղղություններից է: Կողմերը փաստել են, որ վերջին տարիներին երկու երկրների միջեւ զգալիորեն ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը, որն ամուր հիմք եւ երաշխիք է տարբեր ոլորտներում միջպետական հարաբերությունների զարգացման ու ամրապնդման համար:
Երկու պետությունների օրենսդիր մարմինների ղեկավարները կարեւորել են միջխորհրդարանական կապերի խորացման անհրաժեշտությունը, պատգամավորական բարեկամական խմբերի գործունեությունը, միջազգային հարթակներում արդյունավետ փոխգործակցությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաեւ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների աշխուժացման վերաբերյալ եւ հույս հայտնել, որ առկա չիրացված ներուժն արդյունավետ կօգտագործվի:

А.Баблоян встретился с председателем НС Государства Кувейт
15 октября Председатель НС РА А.Баблоян встретился в Санкт-Петербурге с председателем НС Государства Кувейт Марзуком Али аль-Ганимом.
Председатель НС РА подчеркнул, что развитие разносторонних отношений с арабским миром в числе приоритетных векторов внешней политики Армении. Стороны констатировали существенно активизировавшийся в последнее время политический диалог между двумя странами, который является прочной основой и гарантией развития и упрочения межгосударственных отношений в различных сферах.
Главы законодательных органов РА и Кувейта подчеркнули необходимость углубления межпарламентских связей, деятельность парламентских групп дружбы, эффективное взаимодействие на международных площадках.
Собеседники также обменялись мнениями по оживлению торгово-экономических отношений и выразили надежду на продуктивное использование имеющегося нереализованного потенциала.